Zpět na články

Jak a proč získat certifikát z Youniversity

Pozvedni svoje CV nebo LinkedIn profil o level výš. Absolvuj deset tematických kurzů zaměřených soft skills a získej certifikát.

Youniversity je online akademie dovedností pro byznys, která obsahuje vzdělávací kurzy určené nejen pro studenty či absolventy vysokých škol, ale v podstatě pro každého, kdo chce zlepšovat své soft skills. V našich deseti speciálně navržených online kurzech skládajících se z přednášek a videí o daných tématech, se dozvíš spoustu zajímavých věcí, které se ti budou hodit nejen v kariéře, ale také v každodenním životě. Jednotlivé kurzy se zaměřují na:

Zvládání zátěže a stresu – časová náročnost cca 1h

V tomto bloku se dozvíš, co vlastně to obávané slovo stres je, jaké mohou být jeho formy, jak může být vnímán, jak na nás působí a jaké mohou být jeho důsledky. Zároveň se ponoříš i do kouzla stress managementu a dozvíš se, jak se stresu pokud možno vyhýbat nebo, jak jej alespoň redukovat.

Práci se zpětnou vazbou – časová náročnost cca 1h

Se zpětnou vazbou se potkáváme celý život, ale její důležitosti jsme si asi všimli až někdy při studiích, a zejména pak v pracovním životě, kde musíme zpětnou vazbu nejenom dostávat, ale také ji poskytovat ostatním. A právě poskytovat správně zpětnou vazbu je tak trochu umění.

Efektivní práci s časem – časová náročnost cca 0,5h

Efektivní práce s časem, jak potlačit prokrastinaci, lépe zorganizovat čas nebo jak na kolísání energie v průběhu dne. To vše se dozvíš v tomto modulu. 

Sebemotivaci – časová náročnost cca 1h

Zdrojů motivace je více. Ať už se jedná o nějakou tu odměnu nebo vnitřní hlásek u nás v hlavě, který je pomyslným a hodnotným pohonem našich činů. Všeho moc ale škodí. V pracovním nebo i tom školním prostředí se nám může stát, že kvůli přemotivaci dosáhneme horších výsledků. Usměrnit nás může třeba kouč, který nám pomůže se nad cíli zamyslet. Stanovení konkrétního cíle je totiž první krok k úspěchu. 

Prezentační dovednosti – časová náročnost cca 0,5h

Alespoň jednu prezentaci jsme za svůj život museli udělat jistě všichni. Od prezentace plné všemožných animací, přilétajících a rotujících písmenek až po sofistikovanější formy, mezi něž patří třeba bakalářské práce. Málo kdo už ale ví, jak má prezentaci správně připravit, co by měla obsahovat nebo jak správně udržet pozornost posluchačů. Právě s tím ti pomůže tento modul. 

Práci v týmu – časová náročnost cca 1h

V tomto modulu se dozvíš, jaký je rozdíl mezi pracovní skupinou a týmem a jaké jsou jednotlivé týmové role, jak komunikovat, řešit konflikty, kdo je lídr a jakým způsobem může skupinu či tým vést. Samozřejmě nechybí ani charakteristika emoční a sociální inteligence.

Vyjednávání – časová náročnost cca 0,75h

S vyjednáváním se setkáváme téměř každý den – ať už kupujeme auto z bazaru, domlouváme se s kamarády, ve které hospodě dnes posedíme, nebo řešíme s partnerem/kou, co si objednáme k večeři. Nebude tedy na škodu znát různé formy a taktiky vyjednávání, ale i případné možnosti, jak na tyto taktiky vyzrát.

Základy etikety a networkingu – časová náročnost cca 0,5h

Etiketa aneb kdo se komu představuje první, kdo komu podává ruku, kdo a kdy předává vizitku nebo kdo zaplatí pracovní oběd. V této sekci se dozvíš základy etikety, pravidla oblékání a jak si správně vybrat dress code.

Efektivní komunikaci – časová náročnost cca 0,5h

Téma efektivní komunikace je velmi obsáhlé – v tomto modulu se dozvíš, jak správně nastavit kontrakt čili říct si co nejvíce k danému úkolu (kdo úkol bude dělat, co je konkrétním obsahem daného úkolu, kdy je potřeba jej dokončit, kde bude případná schůzka a také, jak a proč daný úkol zpracováváme). Důležitým prvkem efektivní komunikace je též správné naslouchání. Věděl/a jsi například, že existují tři typy naslouchání anebo reakce během komunikace, které jsou zabijákem kvalitního vztahu ať už pracovního nebo soukromého? Také se zde dozvíš, proč je důležitá zpětná vazba a jaké jsou základní pravidla elektronické komunikace.

Kreativitu – časová náročnost cca 0,5h

Kreativita je úzce spojena s myšlením. V tomto modulu se tak dozvíš, co je divergentní a konvergentní myšlení, zda kreativita závisí na inteligenci či znalostech a též si povíme o takzvaném „aha momentu“ nebo, co je to iluminace a externalizace. Pojem myšlenková mapa nebo brainstorming určitě každý zná, ale takové rámování a přerámování? Tohle vše ti popíše poslední modul.   

Registrace do Youniversity je zdarma a kurzy můžeš absolvovat z pohodlí domova. Po prostudování daných lekcí v jednotlivých kurzech následuje kratinký test. Jakmile absolvuješ všechny kurzy v Youniversity a splníš jeden test jako opáčko ze všech modulů, dostaneš odměnu – certifikát, kterým se můžeš pochlubit v životopisu či na LinkedInu. Tak neváhej a začni studovat – zde!

 

Volné pozice