Zpět na články

Jak vypadá den nováčka v auditu

Yelyzaveta se k modrým barvám přidala začátkem roku a už v září přestoupila z asistentky na pozici Business Analyst v oddělení Audit Commercial. Vzhledem k tomu, že vystudovala mezinárodní vztahy, zahájení kariéry v auditu pro ni byl krok z komfortní zóny. Jak probíhají první týdny a měsíce v auditu, popisuje v řádcích níže.

Tým, který tě podrží

Práce v auditu je skutečně různorodá. Každý pracovní den je jiný a nabitý novými výzvami. Už jako nováček hodně cestuješ, buď na inventuru, anebo společně s týmem a zkušenějšími kolegy přímo za klientem. Právě tam se zpravidla nabízí jedinečná možnost jednak se podívat do výroby firem, jednak poznat, jak podnik funguje a na čem je daný byznys založený.

Nutno podotknout, že na začátku je to pro každého z nás určitý druh stresu. Musíš se zorientovat nejen v samotné práci, ale i v nejrůznějších interních systémech. Co tě ale vždy uklidní je přátelský kolektiv a kolegové, kteří vždy se vším ochotně pomohou, vysvětlí, zkoordinují tvoji práci a případně poradí, jak by se dala dělat efektivněji.

Den nováčka v auditu

Každý pracovní den v auditu začíná ranní kávou s kolegy, kde si sdělíme informace, které jsou podstatné pro to, aby nám šla práce od ruky. Následně přichází administrativa – kontrola e-mailů, abych byla připravena na to, co mě čeká. Samozřejmě e-mailovou schránku mám otevřenou permanentně a průběžně zpracovávám došlé e-maily.

Následně, pokud jsem přidělena na novou zakázku, se sejdeme s celým týmem a in-chargem a probereme společně to do list, respektive řešíme, kdo bude za jakou oblast zodpovědný a do kdy máme termíny na splnění. Pak začínám plnit položky z to do listu, v průběhu čehož většinou vzniká spousta otázek, které pak směřuji na in-charge a případně i na klienta, abych dostala nutné podklady a pochopila všechny procesy.

Obědový čas nastává kolem 11:30, přičemž buď vyrážíme s velkou skupinou ven, anebo společně jíme v našem perfektně vybaveném hubu. A pak zase šup zpět do práce, kde většinu úkolů zpracovávám v excelu. Nicméně jak jsem zmínila v úvodu, každý den je jiný, a pokud například jedeme ke klientovi, tak se sejdeme v 7:30 ráno u auta, kam naskládáme kufry a vyrazíme za úplně jiným pracovním dobrodružstvím. O tom, jak probíhá auditní inventura, si můžeš přečíst tady.

Audit je skvělá volba pro ty, kteří chtějí nastartovat kariéru ve financích. Ještě stále máme pár míst volných, tak mrkni na vypsané pozice a dej nám o sobě vědět. Budeme se těšit.

Volné pozice