Zpět na články

Pět dobrých důvodů, proč jít hned po škole do auditu

Někteří už od začátku vědí, že po škole chtějí pracovat ve velké čtyřce. Nicméně to nebyl můj případ. Já se v modrém týmu ocitla zcela spontánně a neplánovaně, a to především kvůli uvedeným pěti důvodům.

Skvělá startovací pozice pro kariéru ve financích

Po úspěšném absolvování státnic na Vysoké škole baňské v Ostravě jsem stále váhala, kam budou moje kariérní kroky směřovat. Neměla jsem jasný cíl, ale věděla jsem jedno, že chci práci dynamickou, nemonotónní, pestrou a s kapkou adrenalinu. Při projíždění volných pozic na Jobs.cz mě zaujala pozice do auditu.

Audit je skvělý odrazový můstek pro kariéru ve financích. Samotná práce tě totiž naučí mnohé. Například jak zpracovávat detailní posouzení procesů auditovaných společností, komunikovat s klienty a mít připravené vhodné argumenty. Mimo to se začneš na věci dívat detailněji. Navíc pokud jsi zvídavý jako já, bude pro tebe potěšením navštěvovat klienta a zjistit tak, jak to funguje uvnitř dané firmy.

Motivující pracovní kolektiv

Zároveň jsem věděla, že chci pracovat v kolektivu fajn lidí, kteří jsou experty ve svém oboru a můžu se od nich tak mnoho naučit a rozšířit si obzory, což se mi v KPMG splnilo. Všichni moji kolegové jsou pozitivně naladění lidé, kteří mi hned od začátku pomohli s adaptací a trpělivě zodpovídali všechny dotazy.

O zábavu není nouze

Přátelskou a neformální atmosféru v KPMG podtrhávají společenské akce, které jsou pořádané v průběhu celého roku. Od group meetingů, kde sdílíme úspěchy a dojmy z předchozích projektů, přes DobroDny pořádané CSR oddělením, kdy jeden den pomáháme neziskovým organizacím až po letní sportovní den.

Benefity, benefity, benefity

Kromě dobré práce a přátelského kolektivu navíc KPMG nabízí řadu benefitů. Mezi mé nejoblíbenější patří částečně hrazená MultiSport karta, systém Kafeterie, kde každý rok dostaneš určitý počet bodů, které můžeš využít na zarezervování ubytování přes Booking, nakoupení poukazů na Slevomatu nebo pro koupení lístků na koncerty přes GoOut. Nesmím ale opomenout i širokou škálu odborných školení, možnost získání hrazené certifikace nebo pořádané skupinové lekce cizích jazyků.

Volné pátky během letních prázdnin

Kromě výše zmíněných benefitů má práce v auditu ještě jedno velké pozitivum, a to volné pátky přes léto.

Pokud by i tebe lákala práce v auditu, mrkni na volné pozice a dej nám o sobě vědět.

Volné pozice