Zpět na články

Proč jsem šla hned po vysoké dělat audit

Konec studentských let a volba kariérní cesty je pro mnoho z nás velkou výzvou. Na výběr je totiž z nepřeberného množství možností, ve kterých se dá jednoduše ztratit. Své o tom ví Gabča, nováček v týmu Audit Commercial, u které nakonec vyhrála KPMG. Přečti si, jak hodnotí svou volbu a první měsíce v auditu.

Začátky v KPMG

Zpočátku jsem se bála, že první týdny v nové práci budou stresujícím obdobím. Avšak nástup do KPMG zahrnoval intenzivní třítýdenní školení, kde jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala o práci auditora znát. Zároveň se mi dostalo velké pomoci a rad od kolegů, kteří si úvodním školením rovněž prošli. Tím mi hned od začátku dodali odvahu se ptát a já pochopila, že to v auditu rozhodně není slabost, ale skoro nutnost.

Proč zrovna audit

V době studia na vysoké škole by mě nenapadlo, že zrovna já bych mohla pracovat pro auditorskou společnost, a už vůbec ne pro jednu z velké čtyřky. Pojem audit jsem znala jen okrajově a nedovedla jsem si přesnou náplň práce auditora představit. Byť obor, který jsem vystudovala, je ekonomicky zaměřený, předmět účetnictví byl ve studijním plánu jen jeden semestr, a problematiku daní a podnikové ekonomie jsme probírali jen okrajově. Vždy jsem chtěla dělat práci, která má smysl, je zajímavá a různorodá. Řekla jsem si, že je na čase zahodit pochybnosti o tom, jak mě škola (ne)připravila na tu či onu pozici, a začala jsem se ucházet o pracovní pozici Audit Analyst v KPMG. Nemohlo se přeci stát nic horšího než to, že nebudu vhodný kandidát, a tak jsem poslala životopis a průvodní dopis. Po vstupním online testu jsem byla na vážkách. Veškeré pochyby však opadly s příchozím e-mailem a pozvánkou na osobní pohovor, po které jsem pracovní nabídku dostala.

Co mě už teď audit naučil

Hned po prvních zakázkách jsem věděla, že audit vyžaduje nejen zodpovědnost, ale také včasné a správné zpracování úkolu. První měsíce mě naučily, že při práci v auditu je velice důležitá komunikace, schopnost zamyslet se, mít správný úsudek, ale taky nebát se přiznat chybu. Chyby totiž dělá každý z nás, je však klíčové chybu včas přiznat, říct si o pomoc a napravit ji. Ze zlepšení, kterého jsi schopen/na dosáhnout už během dvou až tří měsíců, budeš mít radost nejen ty, ale i nadřízení, od kterých ti pochvala dodá potřebnou dávku energie a chuti do další práce a seberozvoje.

Pokud jsi student, který se poohlíží po volné pozici, nebo uvažuješ o změně pracovní pozice, koukni se na volné pozice a přidej se do našeho týmu.

Volné pozice