Zpět na články

Školení a osobní růst v KPMG

Po stránce profesního a osobního růstu dostaneš v KPMG fajn podmínky. Každodenně řešíš nové problémy a musíš se operativně stát odborníkem na deriváty, DPH, rezervy, izraelské GAAP, IFRS atp. A abys nemusel jen předstírat, že něčemu takovému rozumíš, tak ti KPMG dá každé léto potřebná školení.

Zeptej se mě, odpovím

Čeká mě první sezóna na seniorské pozici a s každou vyšší pozicí se zvyšují i očekávání a nároky, které na mě budou kladeny. Už to budu já, koho se budou všichni ptát na auditní metodiku, na odborné otázky a očekává se ode mě, že budu umět odpovědět nebo si dokážu správnou odpověď obratem najít.

Léto ve znamení školení

Každé léto ti KPMG připraví řadu školení podle tvé pozice a představ tvých a tvého performance manažera.

Mě tohle léto čeká 10 technických školení a 2 školení na soft skills:

 • IFRS basic – praktické školení na aplikaci aktuálních mezinárodních standardů v praxi, školí se interně a většina školení je v angličtině (od rodilého mluvčího). Za mě prozatím nejpřínosnější školení. Pokud jsi měl někdy na škole předmět o IFRS, tak víš, že to jsou tak trochu nic neříkající věty, které pro praxi nejdou jednoduše uchopit. Pochopíš je, až ti je někdo vysvětlí a popíše konkrétní praktické použití.
   
 • Excel pro auditory – Excel je v auditní práci tvůj největší pomocník. Základ ses určitě naučil ve škole, ale budou se ti hodit i pokročilejší funkce a programovaní vlastních maker.
   
 • Audit Foundation 2 / Audit Foundation 3 / Assurance Update – formální náležitosti auditu, auditní metodika, specifika auditní dokumentace, ale také práce v týmu a práce s klientem. Rozsáhlá školení, které jsou pro tvojí auditní práci nutností.
   
 • Euréka pro pokročilé – technické školení pro tvorbu obratových knih a výkazů. Euréka je náš interní SW pro jednoduchou horizontální analýzu a převod účetnictví klienta do standardizovaných finančních výkazů.
   
 • IDEA – audit je z velké části i statistika. Při auditu nám často pomáhá SW IDEA, se kterým tě naučíme pracovat a zjednodušovat si práci.​Konsolidace / Odložená daň & Equity / Cash Flow – jednodenní kurzy, které ti přiblíží problematické a významné auditní oblasti. Naučíme tě konsolidovat společnosti, sestavit Přehled o peněžních tocích a Přehled o změnách vlastního kapitálu nebo třeba spočítat odloženou daň. (Buď v klidu, taky jsem nevěděl, co je odložená daň.)
   
 • Intensive English for Audit – veškerá auditní dokumentace je KPMG v angličtině. V létě máme pravidelně kurz na osvěžení.
   
 • Profesionální vystupování, Business etiketa a Networking – nezbytná výbava auditora. Každodenně komunikuješ s klientem, chodíš na zajímavé meetingy apod. Někdo to má v sobě, někdo načetl Špačka, všichni se naučí v KPMG.

Můžeš se to naučit i ty, podívej se na seznam volných pozic a pojď růst s námi! 

Volné pozice