Zpět na články

Díky práci v auditu lépe rozumím školním předmětům

Když Nicole dokončila na VŠE v Praze bakalářské studium a nastoupila na magistra, naznala, že je ten správný čas najít si práci v oboru. Jak skloubila práci v auditu se školou a proč je ráda, že to udělala, popisuje v řádcích níže.

Rozeslala jsem CV a byla na několika pohovorech, ale nic mě nezaujalo a neoslovilo natolik, abych se rozhodla práci přijmout. A to až do chvíle, kdy jsem narazila na KPMG. Věci nabraly rychlý spád. Po vyplnění příjímacích testů a následném pohovoru už jsem nikam další CV posílat nemusela.

Jde skloubit studium a práci v auditu?

Zvládat studium a zároveň získávat první praxi v oboru, konkrétně v auditu, bylo pro mě osobně ze začátku těžké. Ale jde to. Tak tak jsem se rozkoukala a už byl konec semestru, který se kryje se začátkem auditní sezóny. Kolegové v auditu jsou ovšem velmi chápaví, tolerantní a všichni ví, jak může být zkouškové vyčerpávající a stresující. Proto je mi umožněno chodit do práce pouze v dny, kdy si sama určím, a to nejen během zkoušek, ale i během školního roku. Ve dny, kdy chodím do školy, nechodím do práce a naopak. Vyhovuje mi i možnost přijít například pouze dopoledne na pár hodin, když mám daný den odpolední výuku. Veškeré informace o tom, kdy mohu a nemohu pracovat jsou zapsané i v pracovním rozpisu, a proto každý ví, jak a kdy do práce přijdu.

Škola je na prvním místě a kolegové to ví, kolikrát mi to i oni sami říkají a samotné mi to připomínají. Nebudu lhát, někdy je to náročné a je to hodně o time managementu a disciplíně, která je pro studium a práci v auditu stěžejní. Ve škole například prezentuji vždy mezi prvními, semestrální práce odevzdávám měsíc před deadlinem, snažím se udělat co nejvíc věcí do školy, jakmile to jde, abych během sezony mohla být k dispozici a pracovat. Rozvrh si sestavuju tak, abych všechny předměty měla ve dvou dnech a tři dny mohla v klidu chodit do kanceláře. Díky tomu stíhám školu a zároveň mohu být nápomocná při různých zakázkách.

Získáš praxi a budeš o krok napřed

Největším bonusem toho všeho je, že jde o opravdu skvělou praxi ke škole. Studuji obor Finance a oceňování podniku, kde se s auditem v žádném předmětu nesetkám, a i přesto mi práce pomáhá ve škole spoustě věcí lépe porozumět. Díky auditu vidím vše komplexněji a dokážu si získané informace lépe propojovat a následně jim i porozumět. Vše jde lépe, když to vidíte v reálném životě.

Jsem ráda, že se o zkušenost s prací v KPMG mohu podělit i s ostatními studenty, kteří váhají a přemýšlejí o zaslání životopisu během studia. Já vám mohu jenom říct: Jděte do toho! A pokud chcete, mrkněte rovnou na volné pozice.

Volné pozice