Zpět na články

Jak jsem se stala mzdovou účetní v KPMG

Po úspěšném ukončení vysoké školy jsem věděla, že teprve teď začíná opravdový boj. Chtěla jsem začít ve firmě, která mi nabídne mnoho zkušeností a spojí mé teoretické znalosti s těmi praktickými. Z předešlé praxe jako mzdová a finanční asistentka, jsem věděla, že se chci jednou stát mzdovou účetní. V tomhle článku vám popíšu, jak jsem udělala první krok k tomu, abych se jí stala.

Hledání práce

Při pročítání inzerátů jsem narazila na nabídku práce do KPMG. Věděla jsem, že dostat se do této prestižní společnosti nebude jednoduché. Nejdříve jsem si zjistila potřebné informace o firmě a její kultuře, která mě velice zaujala. Důkladně jsem začala připravovat svůj životopis a motivační dopis. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda jsem na takovou výzvu jako je KMPG připravena. Slyšela jsem mnoho historek o náročnosti této práce a povinnostmi s ní spojené. Po dlouhém uvažovaní jsem se rozhodla, že tuto výzvu příjmu a udělám tento velmi důležitý krok ve své kariéře. Při odeslání životopisu mě pronásledovala nejistota, jestli se na tuto pozici hodím. Během pár dnů jsem dostala zprávu, kde mi bylo oznámeno, že jsem přijata do 1. kola výběrového řízení.

Výběrové řízení

Vyzkoušela jsem si aplikaci Test2job, díky které jsem si ověřila své logické, numerické, verbální a jazykové dovednosti. Mohu konstatovat, že mi tato aplikace pomohla úspěšně projít prvním kolem. Postoupila jsem do druhého kola, kde mě čekal osobní pohovor s HR a manažerkami oddělení, kam jsem se hlásila. Velice jsem se pohovoru bála, ale jeho průběh mě hodně překvapil. Na pohovoru mi byly zodpovězeny všechny otázky a atmosféra byla velice pohodová. Po dvou dnech napínavého čekání jsem dostala zprávu, že mě přijali. Poslali mi nabídku práce, kterou jsem bez váhání přijala.

Příprava na nástup do KMPG

Během čekání na nástup do KPMG jsem byla ve spojení s naším HR oddělením, kde jsme řešili potřebné dokumenty. Tato komunikace byla velice příjemná, a jenom mě ujistila, že jsem si vybrala správně. Zjistila jsem, že je potřeba dodržovat firemní dresscode, začala jsem tedy hledat vhodné oblečení do práce. Po odškrtání všech věcí, které bylo potřeba zařídit, jsem si byla jistá, že jsem připravená. Čím víc se blížil můj první den, tím víc jsem se těšila na moji novou výzvu.

A tak jsem tady. Třeba tu příště budeš se mnou, nejen k nám do účetnictví hledáme kolegy. Podívej se na seznam volných pozic a dej nám o sobě vědět.

Volné pozice