Zpět na články

Hurá na školení: It’s London, baby!

Londýn je bezesporu velkoměsto, které se nedá slovy popsat. To se musí zažít! Když jsem zjistil, že se školení v rámci našeho oddělení odehrává v Londýně, tak jsem neskrýval nadšení :) Výhody takového proškolení v Londýně jsou však o mnoho sofistikovanější: velmi kvalitní výuka po obsahové stránce, možnost potkat světové školitele a kolegy z celé EMEA a pak teda taky It’s London, baby. Here we go!

Kvalitní školení

Tento rok jsem byl už v Londýně dvakrát: jednou na pokročilém kurzu oceňování a podruhé na kurzu o finančním modelování. Znalosti z obou školení mi pomohly nejenom lépe a efektivněji oceňovat a vytvářet komplexní finanční modely, ale také vidět svou práci z větší perspektivy. Okamžitá využitelnost nově získaných znalostí v práci byla jen z části tím hlavním přínosem školení.

Ono vlastně už to samotné slovo školení může být trochu zavádějící. Nebylo to totiž žádné pasivní vysedávání, kdy nejnáročnějším úkolem je neusnout, ale naopak! Byla to celá řada případových studií, které sestávaly z praktických cvičení, kdy jsme sami anebo v týmech nově naučené postupy hned využívali. Ne, že bychom se učili nějaké tajné a světu skryté magické funkce nebo postupy, spíš šlo o celkový koncept, logiku a návaznost při práci s excelovskými modely. Asi znáte takové ty excely s padesáti záložkami, stovkami řádků a funkcemi přes tři řádky a s tisíci a jednou závorkou…tak přesně od tohoto jsme se chtěli nejvíce vzdálit. Pokud se někdo nový ve vašem excelovském modelu nedokáže během pár chvil zorientovat, není to dobrý model. A udělat logicky strukturovaný a přehledný model, to je to hlavní kouzlo a um. To je výstup, který chceme nabízet našim klientům.

Zajímaví lidé

Osobně kladu velkou váhu i na lidský aspekt, který se občas zbytečně podceňuje. Myslím tím možnost se potkat s lidmi, které bych jinak osobně nepoznal. Jde o možnost si nezávazně při večeři promluvit s inspirativními školiteli s desetiletými zkušenosti, kteří přednášeli po celém světě. Jde o možnost si nezávazně po večeři promluvit s normálními asistenty a seniory, kteří jsou stejně staří, řeší stejné problémy a jsou nám ve výsledku hrozně podobní. Jde o to se u baru pobavit o kulturních podobnostech a odlišnostech s kolegy z Varšavy, Moskvy, Londýna, Bukurešti anebo Kapského města a ráno se probouzet zase o něco „interkulturnější“ smiley

It’s London, baby!

Mám pocit, že „interkulturnějším“ se člověk v Londýně stává již jenom chůzí po ulici, cestou metrem anebo objednáváním si kávy v místních skvělých kavárnách. Moje prvotní nadšení by se dalo shrnout asi takto:

 

 

Po návštěvě určitě ani o fous neochablo. Jsem rád, že jsem měl možnost si oba pobyty s kolegy prodloužit, udělat si z toho vlastní malý teambuilding a užít si vše na maximum. Krom obcházení skvělých fast foodů, obchodů zvučných značek a koncertů indie kapel, šlo vlastně hlavně o nasávání atmosféry města. Teď už chápu proč tolik lidí propadlo Londýnu a jsou ochotní bydlet ve skromných podmínkách a platit ty nehorázné nájmy. Londýn má své kouzlo. Umí udělat hrozně dobrý první dojem smiley

 

Tak teď už víte, na co se asi těším, až pojedu na jaře zase do Londýna na pokročilý kurz finančního modelování smiley

 

Cheerio!

Martin

 

PS: Pár obrazků z cest...

Soho a trochu jiná čína

Cina_

The Koko a trochu jiný klub

Koko

Tate Modern a trochu jiná galerie

Tate_modern

 

Volné pozice