Zpět na články

Jen v KPMG přemýšleli, kam se opravdu hodím

Minulý podzim jsem jako čerstvá absolventka hledala práci. Věděla jsem, že chci pracovat v consultingu v jedné z firem velké čtyřky. Neměla jsem ale v oboru zkušenosti, a tak jsem úplně nevěděla, jaké oblasti se chci věnovat a co by mě nejvíc bavilo. Na kariérních stránkách KPMG jsem odpověděla na inzerát týkající se juniorní pozice v oblasti byznys analýzy.

Odpověď mě celkem překvapila. Prý se můj profil kromě této pozice hodí také na pozici zabývající se veřejnou správou, EU fondy a ESG. V ten moment už jsem na pár inzerátů zareagovala a nikde jinde jsem neměla pocit, že by personalisté nad mým CV přemýšleli a sami byli proaktivní. Hlavně se úplně strefili. Ještě než jsem na inzerát reagovala, opravdu jsem se mezi těmito dvěma pozicemi rozhodovala.

Pohovor na dvě pozice zároveň

Věděla jsem, že bez dostatečných zkušeností si mezi obory nedokážu vybrat. Líbila se mi náplň práce obou a nechtěla jsem se jednou ohlédnout zpátky s myšlenkami co kdyby. V KPMG mi vyšli vstříc a mohla jsem dělat pohovor na obě pozice zároveň.

O pár dní později mi ráno zazvonil telefon a dozvěděla jsem se, že mě vzali. Znovu padla otázka, jaký směr bych si chtěla vybrat. Když na mou odpověď, že oba, zaznělo: to je ideální, věděla jsem, že KPMG je firma pro mě.

Člověk po škole většinou tuší, co by ho bavilo, potřebuje si ale vyzkoušet konkrétní činnosti, aby si ujasnil, zda je to to pravé. Věděla jsem, že chci být konzultantkou, ale nevěděla jsem, jaké projekty mě budou nejvíce bavit.

Po 9 měsících v KPMG jsem našla svůj směr

Po tři čtvrtě roce v KPMG, kdy jsem si prošla více projekty a pracovala na nich s různými lidmi, už dokážu určit, jakým směrem se chci ubírat. Pomohlo mi také školení ve švýcarském Curychu, kde jsem se učila vše o separaci a integraci v podnikání. Teď už konečně vím, že se chci věnovat byznys analýze a transformačním projektům.

V KPMG mi dali prostor zkoušet různé věci a učit se novým dovednostem. Tím jsem si vyjasnila, čemu se chci věnovat. Každý den něco odkoukám od zkušenějších kolegů a neustále se tak zlepšuji. A vím, že KPMG je stále firma pro mě.

Pokud se chceš i ty učit od zkušených kolegů z Management Consultingu, tak se mrkni na volné pozice a neváhej nám dát o sobě vědět. 

Volné pozice