Zpět na články

Moje #3roky v KPMG

Už jsi se doslechl, že první tři roky jsou pro kariéru nejdůležitější? V následujícím článku ti ráda představím svoje #3rokyvKPMG.

#PrvnirokvKPMG - Junior Accounting Consultant

Jako každý čerstvý absolvent, který se rozhodne odstartovat svou kariéru právě v KPMG, jsem začínala na pozici Juniora. Úplně na začátku jsem pomáhala s účtováním bankovních výpisů, pokladních dokladů, jednoduchých faktur a s administrativou. Díky tomu, že jsem ale měla s účetnictvím nějaké předchozí zkušenosti z brigády, kterou jsem dělala při studiu, jsem se rychle rozkoukala a brzy se posunula od rutinních účetních operací k zajímavější práci. 

Po zhruba devíti měsících v KPMG jsem dostala obálku, ve které mě čekala milá zpráva – byla jsem povýšena a svůj druhý rok odstartuju jako Accounting Consultant!

#DruhyrokvKPMG - Accounting Consultant

Na nové pozici jsem už měla přidělených několik zakázek, kde jsem dělala sama většinu účtování a přípravu podkladů k DPH přiznání. Pomalu ale jistě jsem s pomocí seniornějších kolegů začínala pronikat do tajů reportů, závěrkových operací a dalších procedur spojených s uzavřením účetnictví na konci roku a také. Když jsem si zakázky dostatečně osahala, začala jsem část své práce delegovat na asistenta.

Rok se s rokem sešel a mě překvapila další obálka, ve které černé na bílém stálo, že ze mě bude Accounting Specialist.

#TretirokvKPMG - Accounting Specialist

Začal třetí rok a s ním i moje nová role. Jak to teď u mě vypadá? Jsem denně v kontaktu s klienty, mám zodpovědnost za komplexní vedení účetnictví, přípravu DPH přiznání, reporty a závěrky, které pro mě minulý rok byly nové, už zvládám zpracovat samostatně. Troufám si říct, že ve své běžné agendě jsem si jistá v kramflecích. To ale neznamená, že po mě práci nikdo nekontroluje nebo mi nepomáhá! I teď se občas stane, že musím něco prokonzultovat se seniorem nebo manažerem zakázky. Naštěstí v KPMG převládá názor, že žádný dotaz není hloupý a radši se dvakrát zeptat, než něco udělat špatně.

Říká se, že třetí rok u nás bývá zlomový. Těším se na všechno, co mě v práci ještě čeká. Jestli si i ty myslíš, že první tři roky jsou pro kariéru nejdůležitější, podívej se na seznam volných pozic a přidej se k nám.

 

Volné pozice