Zpět na články

Proč jsem se rozhodl dělat daně v KPMG

Už to bude skoro rok, kdy Marek udělal důležité životní rozhodnutí – vybral si novou profesi. Nastoupil do našeho daňového oddělení, konkrétně korporátní skupiny. Čím si ho KPMG získala a jak svou volbu hodnotí, popisuje níže.

Proč KPMG

Minulé léto jsem uvažoval o kariérní změně. Po roční zkušenosti v jiné poradenské společnosti jsem zvažoval, zda chci nadále zůstat v tomto odvětví, nebo nikoli. Když jsem narazil na inzerát, který propagoval pozici Junior Tax Consultant v KPMG, po delším zvažovaní jsem přeci jen poslal CV. Především kvůli referencím od známých a přátel, kteří si prošli více poradenskými společnostmi a v KPMG se jim líbilo.  

Můj skoro rok v modrých barvách

Současných deset měsíců v KPMG mě přesvědčilo o tom, že jsem se rozhodl správně a rozhodně bych neměnil. Díky mé roční praxi v oblasti zdanění právnických osob mi na pohovoru partner nabídl možnost nastoupit již na pozici Junior Tax Consultant 2 a nemusel jsem tak začínat od začátku. Zároveň bylo logickou volbou pokračovat v oblasti daně z příjmů právnických osob, a ačkoliv jsem se neúčastnil rotací po všech daňových skupinkách, i tak jsem měl možnost vyzkoušet si zakázky zaměřené na převodní ceny.

Co se mi na KPMG líbí

Na interní politice společnosti obdivuji důvěru, kterou již od nástupu projevují nováčkům. Každý je zodpovědný za svůj čas strávený v kanceláři či doma a sám se hlásí s volnou kapacitou seniornějším kolegům. Zároveň je možné podílet se na složitějších projektech a získávat tak cenné znalosti a dovednosti.  S prací v KPMG se pojí i velice příjemná atmosféra nejen v týmu, ale napříč celým daňovým oddělením. Způsob zapracování je velice dobře strukturovaný a člověk má vždy možnost oslovit zkušenější kolegy, kteří rádi pomohou a poradí.

Pokud bych měl vyzdvihnout jeden hlavní rozdíl při přechodu z jedné do druhé poradenské společnosti, bude to work-life balance, který v KPMG není jen prázdnou frází, ale realitou umožňující věnovat se vlastním aktivitám a zájmům. Pokud bys i ty se chtěl/a přidat k modrým barvám, podívej se na volnou pozici a pošli CV.

Volné pozice