Zpět na články

Proč se vyplatí ve škole chodit na přednášky

Před dvěma lety se absolvent VŠE Honza rozhodl přidat k modrým barvám. Konkrétně do týmu Banking, který je součástí oddělení Risk Consulting (RC). Čím si ho zrovna tento specifický tým získal a na jakých projektech pracuje, popisuje níže.

Z odborné přednášky rovnou do kanceláře KPMG

Do týmu Banking jsem se hlásil hned po dokončení školy. Na odborné přednášky z účetnictví si náš profesor zval externí odborníky. Jednou dorazil i zástupce KPMG, který přednášel na téma finanční nástroje v IFRS. Tehdy jsem v prezentaci viděl složité schéma a v hlavě si říkal „Ok, to asi nemá smysl zkoušet“. Líbila se mi ale ta challenge, a tak jsem CV do RC přeci jen poslal. A vida, nyní je zmíněný zástupce můj kolega a na Pobřežní dojíždím už skoro dva roky.

Práce na více projektech najednou

V našem týmu pracujeme simultánně na více projektech najednou. Zpočátku jsem tak měl možnost vyzkoušet si věci týkající se bankovních regulací, jejich implementaci, lehčí práce s daty, ale také mé oblíbené účetnictví. Celkem rychle jsem začal mít pocit, že pokud člověk chce, tak může díky svým kolegům a veškerým zdrojům, které mu jsou dostupné, extrémně rychle získat nejrůznější znalosti. Například během mého prvního půl roku jsme připravovali školení pro jednu finanční instituci na výše zmíněné finanční nástroje v IFRS. Když jsem svou práci předával manažerovi, nabídl mi, zda bych nechtěl určitou část ze školení přednášet sám. Při rozmýšlení, zda do toho jít, mi v hlavě hrály flashbacky všech veřejných prezentací během studia, kdy se člověk chce propadnout do země. Nakonec jsem si své první školení klienta překvapivě užil, je to perfektní nástroj pro ujištění se, zda danému tématu rozumíte, nebo ne.

Spolupráce s auditním oddělením

Kromě advisory práce také děláme support pro auditní oddělení, kde například kontrolujeme ocenění finančních nástrojů jako jsou dluhopisy, měnové forwardy nebo třeba opce, revidujeme aplikaci účetních pravidel a výpočty očekávaných úvěrových ztrát u velkých bankovních institucí jak v ČR, tak v zahraničí.

Skvělý odrazový můstek pro kariéru v consultingu

Pokud tě láká svět consultingu, tak práce v KPMG je ta správná cesta. Díky širokému spektru projektů překleneš most z teorie do praxe, a když to náhodou nejde, tak je možné využít za mě nejlepšího zdroje informací, co tady máme, a to znalostí ostatních kolegů, kteří mají za sebou již podobné projekty.

V Risk Consultingu teď máme několik volných židlí, mrkni na ně, pošli CV a třeba se tu potkáme.

Volné pozice