Zpět na články

Účast na KPMG Data festivalu dala směr mé kariéře

Od prvních profesních kroků jsem se věnoval správě dat. I když jsem to tehdy ještě netušil, vlastně jsem dělal tak trochu konzultanta. K modrým barvám jsem se přidal díky zkušenosti na KPMG Data festivalu, který letos proběhne na Vysoké škole ekonomické už 6. října.

Začínal jsem v účetním oddělení nadnárodní korporace, kde jsme přebírali procesy z mateřské společnosti. Přestože data byla pro účetní procesy nesmírně důležitá, jejich správa byla horkým bramborem, takže jsme si spoustu procesů vytvářeli sami. Aniž jsme si to plně uvědomovali, začali jsme o důležitosti dat krůček po krůčku vzdělávat zbytek firmy a postupně jsme si „uzmuli“ i odpovědnost za jejich kvalitu. Až deset let poté zde v KPMG mi došlo, že tím de facto začala moje dráha konzultanta.

Networking na KPMG Data festivalu

Do KPMG jsem se dostal díky účasti na KPMG Data festivalu, který probíhá každoročně na VŠE. V té době jsem pracoval v bankovnictví, kde jsem vedl mimo jiné datovou integraci banky a státních registrů, a tak jsem se chtěl o naše zkušenosti podělit s dalšími odborníky. Po mé přednášce jsem se dal do řeči s Honzou Pémem a Sašou Andilovou, kteří se datům v KPMG věnují. Probírali jsme, jak je složité přesvědčovat vedení firem o důležitosti správné práce s daty. Dohodli jsme se, že někdy půjdeme na oběd a vyměníme si zkušenosti. A na obědě jsme došli k tomu, že si rozumíme a že by vlastně bylo fajn začít spolupracovat.

Pak už šlo vše celkem rychle – další oběd s mým budoucím šéfem Ondrou Bauerem a podpis smlouvy. Ještě předtím, než jsem oficiálně nastoupil, jsem se několikrát stavil v karlínské kanceláři a seznámil se s celým týmem. Byl jsem nadšený z toho, že si nikdo na nic nehrál. Myslím, že jsem si nemohl představit lepší uvítání.

Přechod ke konzultantům

Zároveň jsem ale měl velký respekt z přechodu na druhou stranu, tedy řešit namísto interních dat projekty pro široké spektrum firem. V konzultačních projektech musí člověk v relativně krátkém čase nabrat hodně informací a z nich připravit plány, cíle a výstupy, které ovlivní aktivity týmu klidně i na celý rok. Záhy jsem ale pochopil, že ve chvíli, kdy má člověk kolem sebe tým opravdu skvělých kolegů, kteří jsou ochotni vždy pomoct, není problém se s tím poprat. To na KPMG oceňuji nejvíce. 

Letošní KPMG Data Festival se bude kromě dat a technologií zabývat i umělou inteligencí. Kompletní program a registraci naleznete zde

Volné pozice