Zpět na články

V KPMG nejsou firemní hodnoty jen prázdná fráze

Profesní růst, příjemné pracovní prostředí, firemní hodnoty… Ačkoliv bylo mým cílem stát se součástí jedné z firem velké čtyřky, většinu podobných informací jsem během studia bral s rezervou. Teď jsem jedním z lidí, kteří aktivně sdílí otevřené pozice a úspěchy KPMG na sociálních sítích. Když jste spokojeni, chcete o tom mluvit, a nakonec i proto píšu tento článek.

Do Big 4 jsem chtěl už při studiu

K práci ve velké čtyřce jsem měl vždy velký respekt a věděl jsem, že právě k tomu chci studiem směřovat. Začátek kariéry jsem nechtěl uspěchat, studium na VŠE bylo prioritou. Stěžejní krok jsem podnikl až během předposledního semestru navazujícího studia, kdy jsem cítil, že práci můžu věnovat veškeré úsilí.

Průběh výběrového řízení

Mé přesvědčení, že jsem na správné cestě a směřuji ke kariéře, během které budu moci být hrdý na to, čeho jsem součástí, potvrdilo už samotné výběrové řízení. Na informace od náborového oddělení jsem se mohl spolehnout a vždy jsem měl pocit, že v této firmě si zaměstnanců váží.

Hned druhý den po zaslání životopisu jsem byl přizván do prvního kola výběrového řízení, které mělo podobu online testů numerického a verbálního myšlení, logického testu, motivačního a osobnostně-pracovního profilu a testu angličtiny. Na jejich vypracování jsem měl týden, předem si je ale můžeš zkusit vyplnit na Test2job.cz.

Druhé kolo výběrového řízení mělo podobu pohovoru s case study. Vše probíhalo na vysoce profesionální úrovni, zároveň ve velmi příjemné atmosféře. Poprvé jsem se setkal se sympatickou personalistkou a především s mou potenciální seniorní manažerkou, o které jsem po pohovoru mluvil jako o člověku, pod kterým by bylo skvělé pracovat. Tento trend pokračoval během třetího kola pohovorů, kdy jsem poznal partnera Risk Consultingu.

Oddělení Accounting Advisory Services

Členem Accounting Advisory Services (AAS) jsem od února tohoto roku. Během této doby jsem spolupracoval na projektech týkajících se konsolidace, oceňování prostřednictvím modelu IFRS 16, ale také udržitelnosti či auditu nemovitostních Special Purpose Vehicle v oddělení Financial Services. Z každé zakázky si odnáším cenné zkušenosti, a to díky spolupráci s profesionály i všudypřítomné zpětné vazbě. Skutečnost, že se ve své profesi neustále posouváte, je pro mě naplňující a práce mě tak upřímně baví.

Hodnoty KPMG

Firmou prezentované hodnoty zde skutečně platí. Každý je součástí celku a na každém záleží. O tom mě neustále přesvědčují zdánlivé maličkosti od možnosti koupit si v kanceláři cheesecake od neziskovky přes týmové dobrodny, firemní laser game následovanou večeří s partnerem v L’Osterii na Národní až po širokou nabídku školení nebo respektování studijních povinností v podobě obratem schváleného volna na přípravu ke státnicím.

Posledním příkladem toho, že na tobě opravdu záleží, byla má nominace na nástupní školení, které proběhlo minulý měsíc na Máchově jezeře. Do KPMG jsem nastoupil v průběhu sezóny a o podobné školení mimo Prahu konané pravidelně během podzimních hlavních náborů, jsem tak přišel. Nadřízení ale nechtěli, aby mě takový zážitek minul.

Pokud jsme kolegové a čtete tento článek, budu rád, když se stavíte ve 3. patře a poznám zase někoho nového. Jestliže možnosti své kariéry teprve zvažuješ, tak se podívej na volné pozice a neboj se mi s jakýmkoli dotazem ozvat. V každém případě se budu těšit!

 

Volné pozice