Zpět na články

Čím si udělat radost

Na filozofování mě moc neužije, článek bude materiálně založen. Podělím se o vliv zaměstnání v auditu na mé rozhodování o výdajích zbytných i nezbytných.

Práce v auditu mi ušetřila docela velkou částku. Narážím na ty výdaje, které jsem chtěl uskutečnit, ale po racionálním uvážení je zavrhl. Nebo jsem je ani nemusel plánovat a byl jsem výdajů ušetřen rovnou.

Začnu druhou kategorií. Už v jednom dřívějším článku jsem poukázal na to, že někteří kolegové v auditu cestují více (hodně zakázek mimo Prahu), někteří méně (hodně zakázek v Praze). Rozdíl oproti práci v Praze a mimo je ten, že na hotelu dostáváte stravné a kapesné, v Praze nic. A to stravné je tak štědré, že většinou získáte více, než jste ten týden utratili, což je fajn. Takže kdo pracuje v Praze, má menší příjem a vyšší výdaje, než kolega na služební cestě mimo. Alespoň nějaká kompenzace za ty hodiny strávené mimo domov. A to je další věc, také máte menší výdaje v domácnosti, zvlášť když bydlíte sami, protože tam prostě nejstesmiley

Pro mě zajímavější je ale první zmíněná kategorie. Mým velkým koníčkem jsou počítačové hry, takže si sem tam nějakou koupím. Minulý rok se mezi novými tituly docela urodilo, takže jsem měl velké plány. Nicméně můj počítač už není nejmladší, takže jsem uvažoval o jeho náhradě, abych si ty hry pořádně užil na nové mašině. To bylo někdy na podzim. Pak jsem pár týdnů vybíral, rozčiloval se nad špatným kurzem a tedy drahými komponenty ze zahraničí. Najednou do toho začala auditní sezóna, víkendy na inventurách. Zjistil jsem, že si hezky plánuju hraní her, ale vlastně vůbec nevím, kdy bych je hrál. Počítač a hry k němu jsem tedy zavrhnul. 

Podobný proces následoval u alternativního nápadu na herní konzoli, kterou bych vozil na hotely nebo nový mobil. Rád bych je měl, ale nevím, kdy bych si s nimi hrál, takže si je radši ani nepořizuju. 

Jeden z výdajů, které v auditu taky uděláte jen velmi těžko je lyžování v zimě. Jediná šance je kolem Vánoc, a to není pro každého to správné období na hory, když navíc v naší kotlině v posledních letech ani touto dobou nebývá sníh.

Někteří kolegové mě varovali, že tento racionální způsob uvažování během sezóny se může zásadně zvrhnout s příchodem dlouhých letních dovolených. Tak mi držte palce, abych se nezbláznil a zachoval zdravý rozum, když nějaký ten volný čas najednou bude. devil

Volné pozice