Zpět na daně
Daňové skupinky

Seznam se s daňovými skupinkami

Nejsou daně jako daně. Proto naše daňové oddělení tvoří šest specializovaných skupinek, přičemž na začátku si projdeš každou z nich. Po nástupu tě totiž čekají takzvané rotace – každé dva týdny budeš pracovat v jiném týmu. Vyzkoušíš si tak práci na projektech z oblasti zdanění právnických či fyzických osob, DPH, mezinárodního zdanění, fúzí a akvizic nebo převodních cen. Po třech měsících, kdy „dorotuješ“, si tak snadno vybereš oblast, která tě bude bavit nejvíce. Rotace probíhají v kanceláři v Praze, ale ani nováčci, kteří nastoupí do brněnské nebo ostravské kanceláře, o ně nepřijdou.

Corporate Tax

Jsme skupinka, která se specializuje na daň z příjmů právnických osob. Pro naše klienty připravujeme nejen daňová přiznání, ale průběžně během roku poskytujeme také poradenství v různých daňových otázkách nebo v souvislosti s legislativními změnami. Máme u nás experty přes daňové odpočty na výzkum a vývoj, investiční pobídky nebo dotace. Při zpracování podkladů pro daňové přiznání pracujeme s velkým množstvím dat a čísel. Spolupracujeme nejen s dalšími daňovými skupinkami a právníky, ale také s kolegy z auditu. Jsme největším týmem v daňovém oddělení KPMG a působíme v Praze, Brně a Ostravě.

Přejít na článek
Corporate Tax

Finance

Ve finanční skupince spolupracujeme s finančními institucemi, jako jsou banky, pojišťovny a fondy. Zpracováváme pro ně daňová přiznání, ale také odpovídáme na různé klientské dotazy. Věnujeme se zejména dani z příjmů právnických osob, ale zabrousíme i do jiných oblastí, jako je DPH, mezinárodní zdanění nebo různé daňové reportingy, které finanční instituce musí podávat na finanční úřad. Díky tomu je práce ve finanční skupince různorodá a juniorní kolegové u nás rychle získávají velmi dobrý vhled do mnoha oblastí.

Přejít na článek
Global Mobility Services

Global Mobility Services

Našimi typickými klienty ve skupince GMS neboli Global Mobility Services jsou společnosti vysílající své zaměstnance do nebo ze zahraničí. Zaměřujeme se na zdanění fyzických osob, poradenství v oblasti sociálního a zdravotního pojištění v mezinárodním kontextu, asistenci s pobytovými a pracovními povoleními i zpracováním mezd pro zahraniční či vyslané zaměstnance. Kolegové z našeho týmu jsou v intenzivní interakci s orgány státní správy, klienty i zahraničními kancelářemi KPMG.

Přejít na článek
Indirect Tax

Indirect Tax

Protože nepřímé daně mají zpravidla mezinárodní přesah, je velká část našich klientů ze zahraničí. Naše poradenství tak probíhá převážně v anglickém, případně německém jazyce, přičemž jsme zároveň v častém kontaktu se zahraničními kancelářemi KPMG. Díky tomu naši kolegové kontinuálně získávají znalosti daňových úprav jiných států nebo také pravidel upravených evropskými směrnicemi či judikaturou Soudního dvora EU. Práce v této skupince není sezonní, projekty máme vcelku rovnoměrně rozložené do celého roku.

Přejít na článek
M&A

M&A, International Tax

Práce v M&A skupince je stejně jako celá oblast fúzí a akvizic mimořádně různorodá. Vzhledem k tomu, že se firmy prodávají celoročně, nefungujeme tolik sezónně, ale spíše projektově. V případě akvizic řešíme due diligence, provádíme daňové revize smluv o prodeji a dostaneme se mimo jiné i k převodním cenám. Věnujeme se ale také mezinárodnímu zdanění nebo poskytujeme komplexní daňovou podporu při reorganizaci společností.

Přejít na článek
Transfer Pricing

Transfer Pricing

Jako konzultanti z transfer pricing skupinky pracujeme s klienty z mnoha odvětví, díky čemuž máme jedinečnou možnost proniknout do široké škály obchodních modelů. Běžně se věnujeme poradenství v oblastech nastavení, implementace a dokumentace převodních cen nebo se zapojujeme do metodické obhajoby před správcem daně. Aktivně spolupracujeme také s kolegy z dalších oddělení KPMG, zejména s právníky a daňovými experty.

Přejít na článek
Volné pozice