Zpět na články

První týden školení pohledem stážisty

Uběhly přesně dva měsíce od Welcome party s nováčky a na konci srpna začalo společné školení pro všechny nově nastoupivší absolventy a stážisty (KIPy). Letos trošku netradičně v porovnání s minulými lety jsme začali úvodní školení v naší pražské kanceláři a do Equitany se vydáme až příští týden.

A jak vlastně první týden probíhal? Za sebe i své kolegy z FS můžu říct, že velmi vydařeně. Hned první den k nám všem promluvil František Dostálek, předseda a výkonný ředitel KPMG střední a východní Evropa, a nabádal nás vůbec jako první skupinu nováčků zamyslet se nad hlubším smyslem KPMG a tím, proč v KPMG pracujeme. Navíc jsme se dozvěděli o tom, jak globální strategie ovlivňuje tu lokální a že například v naší kanceláři máme Japan Desk a Korean Desk, kde pracují manažeři z Japonska a Koreje. A vedle prezentací z PPC HR oddělení a Marketingu jsme zjistili, jak je důležité šifrovat a já osobně jsem se naučila novou frázi „shoulder surfing“.

Druhý den se už odehrával v tréninkovém centru v prvním patře naší budovy a rozdělili jsme se podle oddělení. Nás z FS školili senioři Jirka a Peťo a zkraje se k naší skupině přidali i noví kolegové z RC (risk consulting). A jelikož jsme oddělení Financial Services a auditujeme hlavně banky a pojišťovny, tak i školení je rozděleno na část bankovní a pojišťovací. Během tohoto týdne jsme se soustředili na banky a seznámili se s tím, co je předmětem auditu v bankách. Velkou pozornost jsme věnovali i úvěrovému a tržnímu riziku a jak správně vyplnit credit review. Ranní testíky ověřily, co si pamatujeme z předcházejícího dne a naši pozornost udržovalo nejenom skvělé jídlo (bagety, dortíky a ovoce) a výhled na dění před Hiltonem, ale hlavně kvízy! Až do pátku jsme soutěžili ve čtyřech týmech a vedení si až do konce nakonec udržel tým podnikatelů. A abych nezapomněla, motivovalo nás i školení na terase, kde jsme se tak mohli kochat výhledem na Prahu.

Tenhle týden vskutku rychle utekl a zítra už nás čeká odjezd na cestu Xapatanem do Březnice u Příbrami. Doufejme, že samotná cesta údolím Xapatanu nebude moc záludná a už brzy zjistíme, proč kromě kalkulačky a šanonu si máme přibalit i bramboru. :)

Volné pozice