Zpět na články

Začátky v daních: Nejsi v tom sám

Že se chci věnovat daním, jsem se definitivně rozhodla v posledním ročníku na VŠE. KPMG mi doporučilo několik přátel, kteří ve firmě už nějaký čas pracovali a byli spokojení. Po roce mohu říct, že práce v daních splnila mé očekávání, z kolegů se stali kamarádi a stále mám čas na své koníčky.

Dobrý pocit, který jsme měla už při pohovoru, mám z práce stále. Do daňového oddělení se u nás nastupuje hromadně, tedy ve větší skupince lidí, takže si nepřipadáš, že jsi v tom sám. Úvodními procesy prochází všichni nováčci společně. Když to hodnotím zpětně, tak i přesto, že jsme skončili v různých skupinkách vzhledem k vybrané spoecializaci, je nyní považuji za kamarády, se kterými člověk rád tráví volný čas.

Vybrala jsem si ideální specializaci

Po úvodních školení v září a rotacích, kterými je naše daňové oddělení ojedinělé, jsem se rozhodla pro skupinku FS (Financial Services), čímž se mi podařilo zužitkovat jak moji předchozí pracovní zkušenost z účtárny v pojišťovně, tak i můj hlavní obor z VŠE, kde jsem studovala bankovnictví a pojišťovnictví. Třešničkou na dortu jsou i skvělí kolegové ve skupince, které jsem měla možnost poznat, ještě než jsem nastoupila, a to právě díky rotacím.

Zkusíš si různé daně nebo práci u klienta

Naše skupinka se stejně jako třeba ta korporátní věnuje převážně daním z příjmu právnických osob. Našimi klienty jsou banky, pojišťovny, fondy nebo jejich servisní společnosti. FV finační skupince si navíc často přičichneme i k jiným daňovým oblastemm, jako je DPH nebo srážková daň. Mimo sezonu je pak možnost dostat se k dalším zajímavým projektům. Já jsem se podílela na auditu QI a u jednoho z našich klientů pracuji v týmu interních daní formou secondmentu. Kolegové často působí i v dalších skupinkách, a tak pracují například na litigačních zakázkách nebo připravují dokumentace převodních cen.

Po prvním roce můžu říct, že práce v daních splnila mé očekávání a mohla jsem si vyzkoušet a naučit se spoustu nových věcí. Navíc člověk neztrácí vidinu toho, že se tu pořád může spoustu naučit. Jako výhodu beru i to, že se stále mohu ve svém volném čase věnovat koníčkům.

Pokud tě zaujala práce v daních, tak se mrkni na volné pozice a dej nám dát o sobě vědět. 

Volné pozice