Zpět na články

6 nejčastějších dotazů na výběrko

Letos je všechno trochu jinak. Distanční výuka, domácí příprava, zavřené restaurace, více volného času, minimum studentských akcí… A také žádné veletrhy pracovních příležitostí v podobě, v jaké je známe. Některé univerzity se sice rozhodly vyzkoušet propojit studenty a zaměstnavatele alespoň online formou, ale co si budeme povídat, absence osobního kontaktu je ohromně znát. Rozhodli jsme se proto, alespoň za pomoci tohoto článku, shrnout několik nejčastějších dotazů studentů i absolventů na naše výběrové řízení.

1) Kde zjistím více info o vašich týmech a otevřených pozicích?

Už jen tím, že čteš tento článek, jsi velmi blízko! Aktuálně otevřené pozice nalezneš na kariérním webu vyrostli-jsme.cz. V záložce Vyber si svůj tým se dočteš, co o práci v jednotlivých týmech říkají naši kolegové. Zároveň se zde dozvíš i o akcích, které plánujeme.

2) Kdy je vhodné vám zaslat svoje CV?

Hlavní náborová sezóna probíhá na jaře a v létě (s nástupem na konci na léta, až oslavíš státnice nebo konec semestru). Některé týmy však hledají nové kolegy v průběhu celého roku, doporučujeme určitě sledovat náš kariérní web, Facebook nebo Instagram.

3) Jak dlouhý má být životopis a motivační dopis?

V životopisu by měly být uvedeny pouze zkušenosti, které jsou relevantní s pracovní pozicí, na kterou se hlásíš. Pro studenty je ideální délka jedna strana A4. Motivační dopis stačí na půl strany. Nezapomeň, že méně je někdy více – pokud tě nenapadají zajímavé důvody, proč se k nám chceš přidat. Pokud není u inzerátu explicitně psáno, že je motivační dopis požadován, nemusíš ho přikládat.

P.S. Více informací se dozvíš na workshopu Jak přežít výběrové řízení.

4) Jak probíhá výběrko?

Ve většině případů se skládá ze dvou částí: online testy, které vyplníš z pohodlí domova a pohovor. Pohovory aktuálně probíhají i online. 

Tip: vyzkoušej si testy nanečisto v aplikaci Test2job, nebo se zúčastni workshopu Online testy nanečisto.

5) Na co se mě zeptáte u pohovoru?

Důležitá je pro nás tvoje motivace – pro danou pozici i pro KPMG. Zeptáme se tě na téma závěrečné práce, krátce si popovídáme v angličtině, budeme chtít znát tvou představu o práci. U některých pozic tě může čekat případová studie nebo pár odborných dotazů.

6) Kdy se dozvím, jak jsem dopadl/a?

Zpětnou vazbu dáváme zpravidla do 2 dnů od pohovoru.

Pokud máš ohledne výběrového řízení nebo práce u nás další dotazy, neváhej a napiš našemu HR týmu. Těšíme se na vás u výběrka. :)

Volné pozice