Zpět na články

Proč jsem se přihlásila do KPMG a moje první dny v HR

Milý čtenáři, stále váháš, zda se přihlásit do výběrového řízení do KPMG? Pak tu mám pro tebe jednu radu – dlouho se nerozmýšlej a jdi do toho! Věr mi, že se ti během pár dní rozběhne život úplně jiným směrem a nabere na super otáčkách…

Bojíš se ale, že to bude zase jedno z těch výběrových řízení, kde 3 týdny čekáš na odpověď, aby ses dozvěděl, že výběrko stále probíhá? Můžu tě ujistit, že to se ti v KPMG nestane. Blesk je totiž náš pomalejší brácha. Jedna z věcí, která mě totiž během výběrka fakt zaskočila, byla rychlost odpovědi z HR oddělení na mé zaslané CV. Doslova během pár hodin jsem dostala email s reakcí a přesně tak věděla, jak jsem na tom a co mě čeká dál.

První kolo

První kolo bývá většinou formou online výkonnostních testů. Super na nich je, že je můžeš vyplňovat z domova, v klidu a v tobě příjemném prostředí. Já osobně jsem po vyplnění testů obdržela (opět) super rychlou zpětnou vazbu a během několika málo hodin byla pozvána do druhého – online kola.

Druhé kolo

Součástí druhého kola byla prezentace na určité téma a návrh jeho řešení. S budoucími kolegyněmi jsme také řešily přesnou náplň práce, jak to v KPMG chodí apod. Super bylo to, že jsem měla velký prostor pro dotazy a po výběrku měla dostatečně velkou představu o tom, co bych reálně dělala.

Třetí kolo

Kdybych měla říct, co pro mě byl ale opravdu ten rozhodující moment, který mě naprosto přesvědčil pro práci v KPMG – tak to bude určitě třetí – už osobní kolo v kancelářích v Praze. Zjistila jsem, že se skutečně není potřeba bát nebo být nervózní. Spousta lidí si totiž myslí, že pohovor je od toho, aby se uchazeč pořádně „zapotil“. Tady tomu ale tak vůbec není. Byla jsem překvapená, jak příjemné a milé setkání to bylo. Během více jak hodinového rozhovoru jsme měly s budoucími kolegyněmi příležitost se více poznat a pobavit se o konkrétních věcech, o popisu práce, o práci v týmu apod. Mohla jsem se zeptat na vše, co mě k práci napadlo a setkala jsem se i s direktorem oddělení. Odcházela jsem s úsměvem na tváři a s přáním stát se součástí takového týmu.

Povedlo se aneb vítej u nás!

Ještě předtím, než jsem nastoupila mi přišlo několik milých emailů od budoucích kolegyň. Zprávy mi vždy zlepšily den a jen utvrzovaly v tom, že jsem se rozhodla správně. Potěšilo mě třeba i to, že součástí zpráv byl popis mého prvního dne a já tak přesně věděla, co mě čeká.

První den v KPMG byl jedna velká jízda – úvodní školení, předání všech materiálů, IT předmětů či setkání s novými kolegy a kolegyněmi. Během tohoto dne se událo spousta „malých“ ale tak hezkých okamžiků, že na ně doteď ráda vzpomínám. Když přijdete poprvé do práce, kde nikoho neznáte a čeká tam na vás uvítání ve formě milých kolegyň, dortíku a kafíčka, tak víte, že jste si vybrali ten správný tým. :-)

První dny v KPMG

Do začátku jsem měla připravený onboardingový plán, seznamovala jsem se s konkrétními úkoly související s mou náplní práce, s veškerými odděleními, týmy apod. Pozitivním faktem určitě je, že když se chce, tak i v covid době lze člověka dobře zaučit a vše mu pořádně vysvětlit. Ale nebudu ti lhát, všechno samozřejmě není růžové. Je toho na startu hodně – spousta nových lidí, povinných školení, programů a systémů.  V těch je těžší se ze začátku vyznat, ale věř mi, že po týdnu už budeš alespoň tušit a po 14 dnech ti to už ani nebude připadat tak složité. Navíc, když máš kolem sebe kolegy, kteří se ti nástup snaží ulehčit a pomohou ti – jde to všechno mnohem líp!

Pokud budeš u výběrka úspěšný a začneš pracovat u nás v KPMG, mám pro tvé (nejen) první dny radu – neboj se ptát. A užívej si tu jízdu (rychlo)vlakem, do kterého jsi nastoupil. Přeji hodně štěstí!

P. S. K nám do dream teamu v HR zrovna máme volnou židli. Jestli tě zrovna nábor zajímá a chceš se v něm hodně naučit, dej nám o sobě vědět.

Volné pozice