Zpět na články

KPMG Legal si mě získala díky práci pro korejské investory

Ji Yun Cha vždy zajímalo korporátní právo a po škole se chtěla uplatnit v advokátní kanceláři s mezinárodní klientelou, a tak nastoupila do naší KPMG Legal. Co ji tady baví nejvíce a jak vypadaly první týdny, popisuje níže.

Důležitá pro mě byla korejská klientela

Jelikož jsem původem z Jižní Koreje, chtěla jsem najít uplatnění tam, kde by byl můj nečeský původ a jazyková dovednost výhodou. Věděla jsem, že v Česku působí mnoho korejských společností a že zájem korejských investorů o Česko stále roste. Snažila jsem se proto najít advokátní kanceláře, které poskytují poradenství právě korejským společnostem. Ze začátku jsem toho na internetu moc nenašla, ale přes obchodní rejstřík a sbírku listin u korejských společností působících v ČR jsem zjistila, že s nimi spolupracuje Viktor Dušek, director advokátky KPMG Legal (často figuroval v notářských zápisech). Od rodičů jsem se navíc dozvěděla, že v pražské KPMG je Korean Desk, a že by tedy pracovní náplň mohla odpovídat mým představám.

Výhoda malé advokátky i korporátu

I přesto, že jsem neměla moc zkušeností – pouze jsem ve druhém a třetím ročníku studia pracovala v jedné malé advokátní kanceláři, která se zabývala především náhradou újmy na zdraví, mi pohovor dopadl dobře a já začala dělat korporátní právo, které mě baví nejvíce. Avšak mám možnost podílet se i na zakázkách z jiných právních oblastí, protože KPMG Legal není striktně rozdělena do jednotlivých týmů. Zároveň je super, že si tu člověk najde výhody jak středně velkých advokátních kanceláří (je nás tu tak akorát, že se všichni se všemi známe), tak i velkého korporátu.

Na čem nejčastěji pracuji

Velkou část mé agendy tvoří korporátní právo. Jde zejména o zakládání českých právnických osob, odštěpných závodů pro (nejen korejské) společnosti vstupující na český trh, registrace UBO a další záležitosti, se kterými se na nás klienti obrací. Už jsem vyzkoušela due diligence a kolegové mě také zapojili do nekorporátních projektů z oblasti veřejných zakázek nebo finančního práva (pomáhala jsem při rozšíření licence investiční společnosti). Zapojuji se také do oblasti business developmentu u korejských společností a chodím na obchodní schůzky a jednání s potenciálními klienty s kolegou z Korean Desku.

Na KPMG si především vážím možnosti konzultace a spolupráce. Nikdy jsem se nebála na kohokoliv obrátit s dotazy, jelikož jsou tu všichni vždy ochotní pomoc. Pokud se chceš také stát součástí našeho týmu, podívej se, jaké volné pozice nabízíme.

Volné pozice