Zpět na články

Z Prahy na Taiwan a zpět k modrým barvám

Když jsem se hlásila na pozici v KPMG Legal, netušila jsem, co mám jakožto studentka práv od práce ve velké čtyřce očekávat. Uběhly čtyři roky a jsem stále (nebo spíš opět) tady, teď už jako advokátní koncipientka.

Jako student jsem začala s přípravou jednodušších právních dokumentů a dílčích úkolů, ale jakmile jsem se osvědčila, zapojili mě do větších projektů a vyzkoušela jsem si i náročnější agendu. Práce jsem měla hodně, ale byla zajímavá a bavila mě. V té době jsem ještě netušila, jaká dobrodružství mě díky spojení s modrými barvami čekají.

Na vlastní kůži poznáš různé právní oblasti

Máme několik týmů, do kterých se můžeš zapojit, pokud tě baví například pracovní či obchodní právo, daňové litigace apod. Neznamená to ale, že by ses specializoval(a) pouze na konkrétní oblast. Naopak výhodou práce studenta je, že pracuje s každým, kdo právě potřebuje pomoci, takže si vyzkoušíš práci napříč různými právními odvětvími. Zjistíš tak, jaké oblasti tě zajímají, nebo co tě naopak moc nenadchlo.

Taiwanská mise s KPMG

Před dokončením studia na právnické fakultě jsem odjela studovat do zahraničí a mé působení v KPMG tak skončilo. Kontakty s firmou však nikoliv. Kolegyně koncipientky z KPMG mě přijely navštívit, když jsem byla na Erasmu v Portugalsku a příjemné překvapení mě čekalo i při dalším zahraničním studiu na Taiwanu. Během mého pobytu navštívila Taiwan česká delegace vedená předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou a náš Director KPMG Legal Viktor Dušek byl součástí podnikatelské mise, která ji doprovázela. 

IMG_5463

Díky pozvání od České ekonomické a kulturní kanceláře v Taipei pro české občany žijící na Taiwanu jsem měla možnost se účastnit oficiálních akcí delegace. S Viktorem jsem se zapojila i do akcí podnikatelské mise, například česko-taiwanské B2B matchmaking akce, kde jsme měli možnost se setkat s taiwanskými společnostmi a prodiskutovat jejich očekávání ohledně investic v České republice. Navštívili jsme také kancelář našich taiwanských kolegů v mrakodrapu Taipei 101 známým dechberoucími výhledy na město. Návštěva české delegace pro mě znamenala jedinečný zážitek. 

IMG_5414

Po studiu v zahraničí zpět k modrým barvám

Po návratu domů jsem se vrátila k modrým barvám, tentokrát už v roli advokátní koncipientky. A proč jsem se rozhodla do KPMG vrátit a začít svou koncipienturu právě tady? Chtěla jsem zužitkovat své zahraniční zkušenosti, a tak pro mě práce ve velké mezinárodní společnosti byla jasnou volbou. KPMG je navíc firma se silným jménem, našimi klienty jsou významné české a mezinárodní společnosti i veřejné instituce, takže se budeš podílet na zajímavých projektech, které mají často nadnárodní přesah a spolupracujeme při nich i s našimi zahraničními kolegy. Máme přátelský kolektiv, kde se můžeš na kohokoliv obrátit a máš příležitost se toho spoustu naučit od expertů z různých právních oblastí.

Pokud by ses rád(a) zapojil(a) do našeho týmu, podívej se, jaké máme právě volné pozice a třeba se staneš jedním/jednou z nás.

Volné pozice