Zpět na články

Proč jsem si z velké čtyřky vybrala KPMG Legal

Eliška přešla do KPMG Legal z jiné společnosti velké čtyřky. Stát se koncipientkou právě v naší advokátce se rozhodla díky bývalým kolegům. Jaká byla její cesta a proč ji to zrovna u nás vyhovuje nejvíce, popisuje v rozhovoru.

Jak ses dozvěděla o KPMG Legal?

O práci v KPMG jsem se začala zajímat díky někdejším kolegům, které jsem poznala během stáže u jiné společnosti velké čtyřky. Při společném obědě se rozjela debata o pracovních podmínkách v jednotlivých společnostech a shodli se, že ze zaměstnaneckého pohledu nabízí nejpřívětivější prostředí právě KPMG. Tak jsem se šla podívat, zda jsou otevřené volné pozice v advokátce KPMG Legal.

Co dalšího tě přimělo zažádat o práci právě tady?

Když si vypůjčím hlášku z našeho nového náborového videa, tak mým cílem bylo najít si práci, kde nebudou koko*i, a to se povedlo. V rozhodování mi pomohlo čtení příspěvků mých nynějších kolegů na blogu, kde popisovali práci v KPMG Legal z vlastního, subjektivního pohledu. Důležitý byl také první osobní kontakt, tedy pohovory, které mě přesvědčily, že v kanceláři bude panovat velmi uvolněná atmosféra, což jsem z dosavadní praxe v advokátních kancelářích neznala. Jelikož bydlím v Plzni a trvalý přesun do Prahy neplánuji, dalším rozhodujícím faktorem pro mě byla možnost využívání home office. Aktuálně dojíždím třikrát týdně do Prahy a zbytek týdne pracuji z domova.

Chtěla sis vyzkoušet více oblastí práva, nebo se rovnou specializovat?

Chtěla jsem něco mezi. Představa toho, že se hned od začátku budu specializovat jen na určité právní odvětví se mi nezamlouvala. Zároveň jsem ale nechtěla nastoupit někam, kde bude obecná praxe a budu se zabývat například i trestním nebo rodinným právem, o které zájem nemám.

Naplnilo se tvé očekávání?

Rozhodně. Líbí se mi, že i když tu máme týmy zaměřující se na určitá právní odvětví, neznamená to automaticky, že budu dělat například už jen korporátní právo. Především na juniorních pozicích není problém vyzkoušet si práci na nejrůznějších zakázkách. Stačí jen projevit zájem.

Na jakých zakázkách nejčastěji pracuješ?

Většinou jde o zahraniční klienty, kteří v ČR podnikají, nebo chtějí s podnikáním začít. Ze začátku jsem se tak hlavně věnovala zakládání společností a agendě spojené s jejich fungováním.

Dostáváš zpětnou vazbu po ukončení zakázky?

To se liší advokát od advokáta. Někteří dávají zpětnou vazbu automaticky po každé dokončené práci, což je fajn. A někdo třeba až po delším časové úseku jako takové zhodnocení, zda jsou celkově s mojí prací spokojení, nebo ne. Navíc je super, že se mi nikdy nestalo, že by mě někdo „odpálkoval“, když jsem chtěla s něčím poradit nebo probrat. Hodně si pomáháme také mezi koncipienty navzájem.

Chceš se také stát součástí našeho týmu? Neváhej a zjisti, jako volné pozice nabízíme.

Volné pozice