Zpět na články

Tři důvody, proč jsem se rozhodl pro práci v M&A

Minulé léto jsem se rozhodl pro kariérní změnu. Když jsem se probíral tehdy ještě širokou nabídkou volných pozic, zaujalo mě oddělení Deals Advisory v KPMG. Protože píšu tento blog, je už jasné, že právě na pozici v našem M&A týmu jsem nastoupil. Níže si můžeš přečíst tři hlavní důvody, kterými si mě Deals získalo.

Naskočit do jedoucího vlaku

Můj nástup byl vcelku rychlý, protože bylo potřeba, abych naskočil do již započatého projektu. Díky tomu jsem si už v prvním měsíci mohl vyzkoušet všechny dovednosti nezbytné pro práci v oblastí fúzí a akvizic – finanční analýzu společností, jednání s klienty či investory. Od té doby jsem měl možnost pracovat pro klienty z různorodých odvětví, od společností působících v logistice až po firmy zaměřující se na energetiku. Díky skvělému, podporujícímu kolektivu jsem se ale i přes rychlý začátek cítil komfortně.

Zlákaly mě možnosti osobního rozvoje a vzdělávání

Po dvou letech práce v bance, kde jsem měl na starosti zhodnocování úrovně úvěrového rizika velkých společností, jsem se rozhodl pro změnu. Především kvůli tomu, že to byla práce monotónní. Navíc mi chyběla možnost vzdělávání, kariérního růstu, osobního rozvoje a přímého jednání s investory, a právě to nabízela KPMG.

Práce pod vedením špiček oboru

KPMG je jedním z leadrů v oblasti M&A poradenství na českém trhu a pravidelně obsazuje čelní příčky v počtu zprostředkovaných fúzí a akvizic. V roce 2022 navíc M&A tým vyhrál cenu poradce roku. Práce na projektech mi tak umožňuje spolupracovat s kolegy, kteří mají bohaté pracovní zkušenosti a patří mezi špičky oboru, ať už v oblasti poradenství, ale i valuací a přípravy transakční dokumentace.

Pokud by i tebe lákala práce v Deals a chtěl/a bys rozšířit naše řady, mrkni na volnou pozici a dej nám o sobě vědět.

Volné pozice